در رسانه ها

گفتگو تیام شبکه با مدیر عامل شرکت طلایه داران در ماهنامه شبکه اسفند91

گفتگو تیام شبکه با مدیر عامل شرکت طلایه داران در ماهنامه شبکه اسفند91
گفتگو تیام شبکه با مدیر عامل شرکت طلایه داران در ماهنامه شبکه اسفند91

گفتگو تیام شبکه با مدیر عامل شرکت طلایه داران

در این شماره از ضمیمه تیام شبکه می‌خواهیم به سراغ شرکتی از استان اردبیل برویم. شرکتی که فعالیت‌های خودش را محدود به یک استان یا کشور ایران نکرده است و پروژه‌های فرا استانی یا فرامرزی نیز در کارنامه آن دیده می‌شود. در ادامه،خلاصه‌ای از گفتگوی ما با حسین علی محمدی، مدیر عامل شرکت طلایه داران شبکه آذربایجان را خواهید خواند:

شرکت طلایه داران شبکه آذربایجان با هدف ارائه محصولات و خدمات تخصصی شبکه در سال ۱۳۸۴ تاسیس شده است. این شرکت عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و شورای عالی انفورماتیک است و به عنوان مجری و مشاور در پروژه های دولتی حضور دارد. حسین محمدی می‌گوید از ابتدای تاسیس شرکت تاکنون سعی کرده است سه مشخصه ((ارتباط فنی و بازرگانی با کشورهای صاحب فناوری‌های پیشرفته))،((انتقال و تزریق سریع فناوری به داخل کشور)) و ((آموزش و بکارگیری نیروی متخصص در استفاده از فناوری های روز دنیا)) را دنبال کند و به نوعی هدف خود و همکارانش قرار دهد. مدیرعامل شرکت طلایه داران با اشاره به پروژه هایی که در سطح استان و کشور انجام داده اند، می گوید شرکت طلایه داران فناوری، تجهیزات و توانایی امکان‌سنجی و بررسی نیاز هر پروژه ای در حوزه شبکه را دارد و می‌تواند یک پروژه را از صفر تا صد شامل نیازسنجی، طراحی، مشاوره ،اجرا و پیاده‌سازی، مانیتورینگ، تست و آنالیز شبکه، پشتیبانی وخدمات تخصصی انجام دهد به علاوه‌، این شرکت قابلیت‌های طراحی،نصب و راه اندازی مراکز داده،سیستم های جامع مدیریتی و امنیتی بر اساسRFID . دوربین های مداربسته، سرویس های مجازی سازی راهکارهای جامع پیام رسانی شاملVOIP و Email Server،ارائه خدماتISMS، هوشمند سازی ساختمان، ارائه تجهیزات ذخیره سازی شبکه و ارائه خدمات و پشتیبانی از دستگاه های POS را دارد و در تمام این پروژه‌ها از محصولات UNICOM و رک های iRACK استفاده می‌کند که به لحاظ کیفیت و پشتیبانی جز بهترین های بازار هستند نگاهی به برخی از شعارهای این شرکت نیز جالب است: ((تنها مرکز سودده در شرکت‌ها، مشتری است)).(( مشتری در جایگاه شریک است)) و ((بازاریابی نه بر محور امکانات سازمان که بر اساس تامین رضایت مشتری استوار است.))

مدیرعامل شرکت طلایه داران درباره علت انتخاب این شعارها برای شرکت متبوعش گفت شکی نیست که مشتری مفاهیمی مانند کسب و کار، سود، رقابت، رشد و توسعه و فروش را معنی می‌ بخشد. در حوزه‌هایی مانند شبکه‌های کامپیوتری داشتن دانش و اطلاعات از مشتری، موضوع بسیار مهمی است و شاید مهمترین عامل برای موفقیت یک شرکت باشد. به همین خاطر در جهان مفهومی به نام ((مدیریت دانش مشتری)) یاCKM مطرح شده است. در حوزه مدیریت ارتباط با مشتری مساله اصلی برای به دست آوردن دانش مشتری، درک و عملیاتی ساختن اطلاعات مشتری است. شما اگر اطلاعات درستی از سطح دانش، نیازمندیها، تامین رضایت و اطلاعات دیگر مشتری داشته باشید، راحت تر و بهتر می توانید به بازاریابی مشتری و ارائه خدمات با کیفیت مطلوب بپردازید و در مقایسه با رقبا از مزیت‌های بهتری استفاده کنید. مدیریت دانش مشتریان یک فرایند پویا برای اکتساب و به سازی اطلاعات ارزشمند مشتریان با استفاده از مسیرهای مختلف و روش‌های متنوع است. در حین فرایند، شرکت ترقی کرده و روابطش را با مشتریانش بهینه سازی می کند. مدیریت دانش مشتری در بردارنده فرایندهای شناسایی و اکتساب اطلاعات مشتری و نیز ایجاد و بهره برداری از دانش مشتریان است. مطالعات صورت گرفته در کشورهای پیشرفته در مورد مدیریت دانش مشتری مشخص ساخته است که اکثر شرکت های موفق اشخاص را جدای از معاملات در نظر می‌گیرند و آنچه را که مشتریان در حین خرید و تعاملات خدماتی انجام می‌دهند، ثیت می کنند. با آزمودن این داده های انسانی، میتوان پیش‌بینی‌های و درک بهتری از رفتار مشتریان داشت. برای حمایت از مشتریان در چرخه خرید آنها، یک جریان مداوم از دانش که از جانب شرکت راهنمایی می شود به عنوان یک پیش نیاز لازم است. سیستم های مدیریت روابط با مشتریان (CRM)برای پیگیری معاملات با مشتریان و بهبود نحوه توزیع محصولات و خدمات به کار می روند، به همان صورت، دانش برگرفته از مشتریان نیز باید از طرف شرکت مورد استفاده قرار بگیرد تا ایده‌ها و نوآوری‌های جدیدی در شرکت بروز کرده و محصولات و خدمات به صورت مداوم بهبود یافته و بر اساس اطلاعات مشتری هدایت شوند.

مدیران د انش مشتری در جستجوی فرصت های مشارکت با مشتریان به عنوان با هم سازندگان ارزش سازمان هستند. مدیریت دانش، یکپارچگی بین گروه ها و بخش های جدا از هم را در یک محیط ارتباط با مشتری آسانتر می‌سازد. این گروه‌ها و بخش‌های جدا از هم ممکن است در واحدهای کاری، تجاری یا در موقعیت جغرافیایی متفاوتی باشند. مدیریت دانش جریانی از دانش حول موضوعات مشتری را بین گروه های کاری آسان تر می سازد و بدین وسیله با یکپارچه‌سازی دانش مرتبط با مشتری به سرعت و کارآیی در رسیدن به آن نقش عمده ای دارد. مدیریت دانش چشم‌اندازی برای مشتری بدون توجه به زمینه تخصصی از کاربرد دانش مورد نظر، مکانی که دانش کشف شده یا چگونگی استفاده از آن برای مشتری ایجاد می‌کند. مدیریت دانش با شفاف کردن دانش مورد نظر در فرایندهای یکپارچه سازی دانش تاثیر به سزایی دارد. مدیریت دانش در مواردی که کارکردهای مختلف در سازمان از ارتباط و گردش دانش جلوگیری می کند، بسیار مفید واقع شده اند.

گفتگو تیام شبکه با مدیر عامل شرکت طلایه داران در ماهنامه شبکه اسفند91
حسین علی محمدی - Hossein Alimohammadi ]

دیدگاهتان را بنویسید