معرفی خلاصه کتاب

خلاصه مستند رازهای موفقیت سیلیکون ولی

مستند رازهای موفقیت سیلیکون ولی
مستند رازهای موفقیت سیلیکون ولی

خلاصه نوشته شده ،ماه عسل برداشت شخصی من از نکات مهم و اساسی قابل یادگیری از این مستند می باشد ،مطالعه این نکات برای خوانندگانی که وقت و زمان لازم جهت مطالعه کامل را ندارند از لطف خالی نیست

1. نگاه به موبایل به عنوان ابزاری که فارغ از سیستم عامل آن، فرصتی برای شرکت های نوپا جهت ارائه محصولات و نوآوری خود در قالب آن هستند.

2. تکنولوژی چیزی است که از قبل بوده است. تنها تفاوت امروزی آن با گذشته، نحوه استفاده از آن است که تغییر پیدا کرده است.

3. عمده تفاوت شرکتهای نوپا ( استارتاپ ها ) و شرکت های قدیمی در میزان قبول ریسک پذیری و انجام چند کار به شکل موازی است.

4. اکوسیستم سیلیکون ولی، در کنار این که به موفقیت‌ها ارزش قائل می‌شود که به شکست ها هم همان قدر بها می‌دهد و به آنها پاداش می‌دهد.

5. استثنا بودن سیلیکون ولی به این علت است که مجموعه ای پیچیده و چند لایه از آموزش، صنعت و سرمایه گذاری و استعداد افراد در هم تنیده شده است.

6. یکی از عمده تمایز فرهنگ شرکتهای استارتاپی با شرکتهای قدیمی در این است که بنیانگذاران استارتاپ ها به کارمندان اجازه می دهند و آنها را تشویق می کنند که خارج از چهارچوب سازمان فکر کنند و قواعد را بشکنند.

7. در واقع امروزه فوکوس شرکتهای استارتاپی، نحوه تسهیل استفاده از تکنولوژی و راحتی زندگی برای مردم است چیزی که در گذشته برای عموم مردم امکان پذیر نبود.

8. از آثار سیلیکون ولی در جهان می توان به گسترش و جهانی شدن فناوری و تکنولوژی در سطح جهان، و استفاده عموم مردم از آنها میتوان اشاره کرد.

9. تفاوت اقتصاد سیلیکون ولی با سایر اقتصادهایی مثل وال استریت ، در اقتصاد خلاق آن است در مقابل اقتصاد سوداگرانه و سرمایه داری وال استریت. در وال استریت قاعده این است که بحز، گران بودنش در این نوع اقتصاد، دیگر شغلی ایجاد نمی شود.در واقع اقتصاد خلاق بر اساس طمع و حریص اداره نمی شود بلکه بر اساس خلاقیت و ابداع پیش می رود، که در نهایت به تغییر در زندگی مردم منجر می شود .

10. کل ذهنیت و فرهنگ در سیلیکون ولی در همکاری خلاصه می‌شود. در واقع این همکاری در کل اکوسیستم و زیست بوم شرکتها انجام می‌گیرد. شامل همکاران، کارکنان، شرکت‌های همکار و رقیب ها و

در واقع در سیلیکون ولی، مدیریت و فرهنگ بر اساس مشارکت افراد است. به همین دلیل مشارکت در سود شرکت هم بین افراد و کارکنان شرکت‌های سیلیکون نمود پیدا کرد در حالیکه در فرهنگ وال استریت سود، متعلق به مدیران رده بالا است.

مستند رازهای موفقیت سیلیکون ولی

11. فرهنگ استارتاپی در واقع فرهنگ ثابت نیست و هر بنیانگذاری می‌تواند فرهنگ حاکم بر استارتاپ خودش را شکل بدهد.

12. در واقع در فرهنگ استارتاپی سیلیکون ولی، در کنار مشارکت پذیری افراد تیم، شایسته سالاری و شفافیت هم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در واقع در فرهنگ سوداگری و سرمایه‌داری وال استریت شفافیت جایی ندارد.

13. فرهنگ کاری در استارتاپ های سیلیکون ولی، فرهنگ آزاد ساعت کاری است. هیچ محدودیتی در ساعت کاری و زمانبندی آن وجود ندارد. مهم نحوه استفاده افراد از خلاقیت های خود در راهبردی تیم می باشد. در واقع وجود وسایل و تجهیزات تفریحی، نوعی نوسازی در ذهن افراد برای باروری آنها در ایجاد خلاقیت دوباره بعد از نو سازی ذهنی و بدنی شان در استفاده از آنها می باشد. محیط کاری شاد، روشن و لذت‌بخش اساس و فلسفه محیط‌های کاری استارتاپ های سیلیکون ولی است.

14. شکست چیزی است که در سیلیکون ولی معنای خاص خودش را دارد. معنایی که در آن از فرد شکست خورده می‌پرسند، شرکت بعدیت چیه؟ هیچ مواخذه و مجازاتی در کار نیست. در واقع سرمایه‌گذاران معتقدند که یادگیری از شکست‌ها سرچشمه می‌گیرد و این تنها چیزی است که ارزشمند است. این یعنی فرهنگ درازمدت اندیشی در سیلیکون ولی.

15. تنها در سال ۲۰۱۶ میلادی بیش از 930 میلیارد دلار بر روی نحوه استارتاپ های مستقر در سیلیکون ولی سرمایه‌گذاری شده است. یعنی مبلغی بیش از ۳۶۰ برابر درآمد ناخالص سالانه ایران.

16. تنوع فرهنگی، تجربه‌ها و پیش‌زمینه‌های افراد عنصر بسیار مهمی در رشد شرکت هاست. این امر به باهوش تر شدن کل تیم کمک می کند.

17. حل مساله واقعاً اساس و بنیان کارآفرینی، اجرای پروژه، مدیریت شرکت و هر چیز دیگر است.

18. بنا بر امار منطقه ای سیلیکون ولی، بیش از یک سوم ساکنان این منطقه را مهاجران تشکیل می دهند. تنها در سال ۲۰۱۳، ۲۷ هزار نفر مهاجر جذب سیلیکون ولی شده است. بیش از سه چهارم ساکنان شاغل در سیلیکون ولی غیر آمریکایی هستند که عموماً از کشورهای آسیایی هستند.

19. حدود چهار هزار مرکز رشد (Incubator) در سیلیکون ولی در حال فعالیت است.

20. در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۶۰ میلیارد دلار در شرکت ها و استارتاپ‌های سیلیکون ولی سرمایه گذاری شده است. که بیش از صد میلیارد دلار آن، سرمایه گذاری مجدد از سود خالص شرکت های این منطقه بوده است.

21. بخشی از ارزش استارتاپ ها در مالکیت معنوی، ثبت اختراع و حق امتیاز اعضا است. اولین قانون ثبت اختراع در قرن پانزدهم و در ونیز ایتالیا تصویب و اجرا شد.

22. کار تیمی، مقدم بر کار فردی است.

ویدیوها:

تاریخ سیلیکون ولی Secret History of Silicon Valley

راز‌های سیلیکون‌ولی، استارت‌آپ‌ چیست؟

راز‌های سیکیون‌ولی، سرمایه‌گذاری پرخطر و حامیان استارت‌آپ‌ها

رازهای سیلیکون‌ولی، قوانین ثبت اختراع و حق مالکیت معنوی

رازهای سیلیکون‌ولی: زنان و تکنولوژی

حسین علی محمدی - Hossein Alimohammadi ]

دیدگاهتان را بنویسید